Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Uçaklı Turistik Doğu Ekspresi Turu

 • Uçaklı Turistik Doğu Ekspresi Turu
 • Uçaklı Turistik Doğu Ekspresi Turu
 • Uçaklı Turistik Doğu Ekspresi Turu
 • Uçaklı Turistik Doğu Ekspresi Turu
 • Uçaklı Turistik Doğu Ekspresi Turu
 • Uçaklı Turistik Doğu Ekspresi Turu
 • Uçaklı Turistik Doğu Ekspresi Turu
 • Uçaklı Turistik Doğu Ekspresi Turu
 • Uçaklı Turistik Doğu Ekspresi Turu
 • Uçaklı Turistik Doğu Ekspresi Turu
 • Uçaklı Turistik Doğu Ekspresi Turu
 • Uçaklı Turistik Doğu Ekspresi Turu
 • Uçaklı Turistik Doğu Ekspresi Turu

Turistik Doğu Ekspresi

Yataklı Kompartman Konaklamalı

DOĞU EKSPRESİ TURU

İZMİR – ANKARA – KARS – ERZURUM – ERZİNCAN - İZMİR

3 Gece 4 Gün (2 Gece Otel + 1 Gece Tren Konaklamalı)

SUN EXPRESS & PEGASUS & THY & ANADOLUJET HAVAYOLLARI

BÖLGENİN EN SEÇKİN OTELLERİNDE KONAKLAMA FARKIYLA…

KARS – ANİ HARABELERİ – ÇILDIR GÖLÜ – ERZİNCAN – ERZURUM

Tur Hareket Tarihleri:

1.Tur 24 Ocak (Ankara – Kars Tren Güzergahı Erzincan-Erzurum-Kars)

2.Tur 19 Şubat (Ankara – Kars Tren Güzergahı Erzincan-Erzurum-Kars)

Kalkış Yerleri:
 • Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar (06:00)
 • Sabiha Gökçen Havalimanı (06:00)
Tur Hareket Tarihleri:
  1. Gün: İZMİR ANKARA UÇUŞ – DOĞU EKSPRESİ TREN KARS YOLCULUĞU

  Sabah saatlerinde sizin için belirlediğimiz uçuş saatimizde havaalanında buluşup Ankara uçuşumuz için uçağımıza yerleşiyoruz. Ankara’ ya ulaştığımızda havaalanında bizim bekleyen aracımız ile Ankara Tren Garına transferimiz oluyor. Yolda Ankamall alış veriş - merkezinde vereceğimiz serbast zaman sonrası ( Uçuş Saatinin Durumuna Göre ) Ankara Tren Garına geçip eşsiz manzaralar ve büyülü bir yolculuğun bizi beklediği Doğu ekspresi Trenimize yerleşiyoruz. Trenimizin Hareket Saati : 15:55  dir. Bu gece konaklama Trenimizde olacaktır.

  NOT: Tren konsepti sadece oda ve konaklama şeklindedir. 

  2. Gün: DOĞU EKSPRESİ TREN - ERZİNCAN – GİRLEVİK ŞELALESİ – ERZURUM

  Trende geçen keyifli bir gece yolculuğumuzun sabahında ilk uzun molamız Erzincan’da oluyor. ( 08:00 Planlanan saat Rötar olmaması durumunda ) Yaklaşık 3 saat sürecek molamızda dileyen misafirlerimizle burada bizleri bekleyen araçlarımızla . Erzincan’ da bulunan bir doğa harikası Girlevik Şelalesi’ ne geçiyoruz. Burada alacağımız serbest zamanda bol bol fotoğraflar çekip çay içebilirsiniz. Molamız sonrası istasyona geçip trenimize yerleşiyoruz. Büyülü yolculuğumuz eşsiz doğa manzaraları eşliğinde devam ediyor. Yaklaşık 4 saat sürecek bir yolculuk sonrası Erzurum' a ulaşıyoruz. Tren yolculuğumuzun sonrasında bizi bekleyen aracımızla buluşuyor ve Erzurum’ da Çifte Minareli Medrese, Ulu Cami, Üç Kümbetler, Yakutiye Medresesi gezileri yapıyoruz. Oltu Taşı alış verişi için Taşhan Rüstempaşa Kervansarayı’ da aldığımız serbest zamanın ardından Trenimize geçiyor ve Kars yolculuğumuz başlıyor. Kars' a ulaştığımızda bizi bekleyen aracımızla otelimize yerleşiyoruz.

  NOT ÖNEMLİ : * Sadece bugün için Tren yolculuğu sırasında yapılacak olan turlara Rehbersiz bireysel katılım yapabilirsiniz. Hava şartlarından dolayı bu turlar gerçekleşmeyebilir. (Gezenti Turizm sorumluluğunda değildir.)
  Tur : Erzincan Girlevik Şelalesi Turu

  3. Gün: ANİ HARABELERİ - ÇILDIR GÖLÜ - KARS - KAFKAS EĞLENCESİ

  Sabah kahvaltımızın ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri ne gidiyoruz. Ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır köyünü yol güzergahımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak. Akşam saatlerinde programımızı sonlandırıyor ve otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra Kafkas gecesine katılabilirler.

  4. Gün: KARS MERKEZ - KARS İZMİR UÇUŞ

  Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Kars şehir turumuza başlıyoruz. Kars merkez de geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler arasında. Kars’taki gezimizi tamamlayıp uçağımıza binmek üzere havalimanına hareket ediyoruz. İç hatlar Gidiş Terminalinde check-in, bilet ve bagaj işlemleri sonrası uçağımıza yerleşip İZMİR’e hareket ediyoruz. Adnan Menderes Havaalanında misafirlerimizle bir daha ki GEZENTİ TURİZM organizasyonunda buluşmak dileği ile ayrılıyoruz.

Ek Bilgiler

Tüm Turlar için Genel Bilgiler:

1-Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır. Turlarımızın başlangıç ve bitiş saatleri toplu taşıma saatleri ile denk gelmeyebilir. Tüm planlarınızı buna göre yapmanızı tavsiye ederiz. Site de yazan saatler tamamen bilgilendirme amaçlı olup kesin buluşma saati ve noktası, rehber bilgisi turdan önce SMS ile tarafınıza gönderilecektir. Turdan önce bu bilgi ulaşmaz ise ofisimizle iletişime geçiniz.

2-Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

3-Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu tutulamaz.

4- Turlarımız da araçlar kişi sayısına göre tedarik edilmektedir.

5-Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

6-Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 2 gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir.

7-Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

8-İzmir Gezenti Turizm, aynı standartlar da olmak şartı ile oteller de değişiklik yapma hakkına sahiptir.

9-Hangi oda da kalacağınızı İzmir Gezenti Turizm’ın belirleme imkânı yoktur. Odaları kalacağınız oteller belirlemektedir.

10-Oteller de özellikle 3 kişilik odalar da 3. Yatak standart yatak olmayabilir. Ek yatak olarak, açılır yatak verilebilir.

11-Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

12-Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

13-Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

14-Bölge yoğun olduğu Bayram gibi dönemler de sitede belirtilen otellerden farklı oteller de ve grup bölünmüş olarak konaklama yapabilir. Yoğunluktan dolayı gezilemeyen/gidilemeyen güzergahlardan acentemiz sorumlu tutulamaz.

15-Yapılan görüşmeler de sözlü beyanlar esas alınmayacaktır. Tur programında yazan detaylar ve sizin mail yolu ile talepleriniz esas alınacaktır.

16-Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.

17-Mevsimsel değişiklikler, yol çalışmaları, hava şartları, sizin hizmet alınımızdan önceki hizmette oluşan otel memnuniyetsizliklerine göre İzmir Gezenti Turizm web sitesinde yer alan tur programında, içerikler de değişiklik yapabilir. En son yayınlanan sirkü, bir öncekini geçersiz kılar.

İptal Şartları

Yorumlar

Uçaklı Turistik Doğu Ekspresi Turu HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Bilgileri

 • Konaklama
  Yarım Pansiyon
 • Gezilecek Yerler
  Anıtkabir, Doğu Ekspresi, Girlevik şelalesi, Erzincan, Ani Harabeleri, Çıldır Gölü, Kars, Erzurum, Çifte Minare, Sarıkamış
 • Kalkış
  06:00 İzmir Adnan Menderes Havalimanı, 06:00 İstanbul Sabiha Gökçen havalimanı
 • Telefon
  0232 445 88 88

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İzmir – Ankara Uçak Biletleri
 • Kars – İzmir Uçak Biletleri
 • 1 Gece Tren Konaklaması
 • Ankara – Erzurum Turistik Doğu Ekspresi biletleri
 • 4* ve 5* Otellerde Oda Kahvaltı Konaklama
 • Lüks Araçlarla Ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Sağlık Seyahat Sigortası
 • Çevre Gezileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tren seyahatinde alınan tüm yiyecek ve içecekler
 • Kişisel harcamalar, Alışverişler
 • Çıldır Gölü turu
 • Müze Giriş Ücretleri
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tren Molası Esnasında yapılacak gezi programları
 • Kafkas Gecesi Eğlencesi

Yardımcı Olalım

Benzer Turlar

© 2023 Gezentim.com kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.

Whatsapp
0232 445 88 88 Sizi Arayalım Mı?