Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Çanakkale Şehitlikler Troya ve Assos Turu

2.999,00 ₺
 • Çanakkale Şehitlikler Troya ve Assos Turu
 • Çanakkale Şehitlikler Troya ve Assos Turu
 • Çanakkale Şehitlikler Troya ve Assos Turu
 • Çanakkale Şehitlikler Troya ve Assos Turu
 • Çanakkale Şehitlikler Troya ve Assos Turu
 • Çanakkale Şehitlikler Troya ve Assos Turu
 • Çanakkale Şehitlikler Troya ve Assos Turu

ASSOS & BEHRAMKALE & ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİ TURU
1 GECE 2 GÜN  

Çanakkale Turu, Kazdağları, Assos Antik Kenti ve Limanı,
Truva Antik Kenti ve Truva Atı, Gelibolu Şehitliği Ziyareti

 

  TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. ÇocukTaksitler
  20.04.2024 - 21.04.2024Müsait2.999,00 ₺3.749,00 ₺2.999,00 ₺0 - 4 Yaş Ücretsiz
  5 - 11 Yaş 2.249,00 ₺
  Taksitler »
  27.04.2024 - 28.04.2024Müsait2.999,00 ₺3.749,00 ₺2.999,00 ₺0 - 4 Yaş Ücretsiz
  5 - 11 Yaş 2.249,00 ₺
  Taksitler »
Kalkış Yerleri:
 • Fahrettin Altay Pamukkale Yazıhane Önü (06:30)
 • Hatay Üçyol Kamilkoç Önü (06:45)
 • Konak İBB Önü (06:50)
 • Lozan Atatürk Lisesi (06:50)
 • Bornova Ege Üniversitesi Hastane Önü (Kültür Büfe Önü) (07:00)
 • Bayraklı Üstgeçit (07:10)
 • Karşıyaka Anıt (07:20)
 • Bostanlı İskele (07:25)
 • Mavişehir Mavi Bahçe Önü (07:40)
Tur Hareket Tarihleri:
20, 27 Nisan
  1. Gün: EDREMİT - ASSOS - TROYA ANTİK KENTİ - ÇANAKKALE

  Sabah belirlediğimiz saate hareket noktamızdan misafirlerimizi aldıktan sonra rehberimiz eşliğinde turumuza başlıyoruz. Güzergahımız üzerinde uygun bir yerde kahvaltı için molamızı veriyoruz. Kahvaltı sonrası Ayvalık, Burhaniye üzerinden öğle saatlerine doğru Edremit Orta Asya'dan Anadolu'ya göç eden Konar - Göçer Türk boylarının kültürü ve Kazdağları (İda Dağı) efsanelerini dinleyerek ilk ziyaret noktamız Assos' a ulaşıyoruz.  Edremit Körfezi ile Midilli Adası karşısında bulunan, volkanik bir dağın eteğinde, andezit kayalıklarının üzerine kurulmuş, Antik çağın en önemli yerleşkelerinden olan Assos'ta Behramkale, Athena Tapınağı, Agora, Antik Liman ve Taş Köprü göreceğimiz yerler arasında. Keyifli geçen ziyaretlerimizin ardında yolculuğumuza Çanakkale’ ye doğru devam ediyoruz. Çanakkale merkeze 18 km mesafede bulunan Homeros’un ünlü destanı İlyada destanına konu olan Troya Antik Kenti'ne ulaşıyoruzM.Ö. 3200 yılına kadar tarihlenen ve zengin bir geçmişe sahip olan, birçok kez yıkılıp tekrar kurulan, tarihin en uzun  savaşlarından yaklaşık 10 yıl süren Troya Savaşı'nda savaşan Troyalılar'ın efsanelere konu olan halkının yaşam yeri olan Antik Kent’ rehberimizden dinleyip ziyaretimizi yaptıktan sonra Çanakkale'ye ulaşıp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  2. Gün: ÇANAKKALE - ECEABAT - GELİBOLU ŞEHİTLİĞİ - ÇANAKKALE - İZMİR

  Otelimizde alacağımız Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıp, feribot ile Eceabat‘ a geçiyoruz. Feribottan indikten sonra yer yer duygulanıp gözyaşlarımızı tutamayacağımız rehberimizden anlatımları dinlerken gururlanacağımız Şehitlik turumuza başlıyoruz. İlk ziyaret noktamız Tarihi Kilitbahir Köyü ve Kilitbahir Kalesi oluyor. Daha sonra Çanakkale savaşları sırasında yapılan Tabyaları geziyoruz. Rehberimizden Çanakkale Deniz Savaşları hakkında bilgi alırken, Rumeli Mecidiye Tabyası Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz. Çanakkale savaşının simgelerinde Seyit Onbaşı (Koca Seyit) Anıtı ziyaretimizle turumuz devam ediyor. Havuzlar Şehitliği ve Soğanlıdere bölgesi içerisinden geçerken buranın önemi ve savaş esnasında yaşananlar hakkında bilgiler alıyoruz. Şahindere Sargı Yeri Şehitliği, Gerçek Şehitlik olarak bilinen bu bölgeyi rehberimiz eşliğinde gezerek Gerçek Şehit Kabirleri’ni görme ve ziyaret etme şansı buluyoruz.  Daha sonra Çanakkale Şehitler Abidesi‘ne geçip burada molamız olacak. Bölgenin en geniş ziyaret alanı olduğundan en fazla zamanı burada geçireceğiz. Molamız ve ziyaretimiz sonrası turuma Ölüm Koyu (Morto Koyu) içerisinden ilerleyerek Kanlı Dere üzerinden geçiyor ve Seddülbahir Köyü’ne ulaşıyoruz. Gelibolu Yarımadasının en uç noktası olan bu bölgede, tabya, İngiliz Anıtı ve Ezineli Yahya Çavuş Anıtı hakkında bilgiler alıp, Yahya Çavuş Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz. Arka yol olarak bilinen bölgeden geçerek, çıkarma koylarını ve yabancı mezarlıkları görüyor ve Alçıtepe Köyü’ne ulaşıyoruz. Burada alacağımız öğle yemeğimiz sonrası, Salim Mutlu Müzesi‘ni ziyaret edeceğiz. Kuzey Cephesi olarak adlandırılan bölgeye Kabatepe üzerinden ilerleyerek Anzac Koyu ve Tören Alanı‘na varıyor ve rehberimizden bilgiler alıyoruz. Mehmetçiğe Derin Saygı Anıtı‘nda inerek, Kanlı Sırt‘a ulaşıyoruz. Buradan Kırmızı Sırt‘a rehberimiz ile birlikte kısa bir yürüyüş yapıyor ve orjinal siperler ile tünelleri inceliyoruz. Siperler arası 8 mt olarak bilinen Bomba Sırtı 57. Alay Şehitliği ve Kesikdere Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Mehmetçik Parkı‘nın yer aldığı 261 Rakımlı Tepe’de inerek, park içerisinden Conk Bayırı‘na siperler arasından geçerek ulaşıyoruz. Bu bölgede; Atatürk’ün saatinden vurulduğu yer, Atatürk Anıtı, Yeni Zelanda Anıtı, Restore edilmiş Türk Siperleri, Gözetleme Yeri ve Anafartalar Ovası’nı inceleyip rehberimizden bilgiler alarak Şehitlik turumuzu tamamlıyoruz. Eceabat'tan vapurla Çanakkale'ye geçip burada Çimenlik Kalesi ve Deniz Müzesi ‘ni geziyoruz. Akşam saatlerinde İzmir’e doğru hareket ediyoruz. Yolda verdiğimiz kısa molalardan sonra İzmir'e ulaşıp bir daha ki GEZENTİ TURİZM organizasyonunda buluşmak dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

Ek Bilgiler

Tüm Turlar için Genel Bilgiler:

1-Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır. Turlarımızın başlangıç ve bitiş saatleri toplu taşıma saatleri ile denk gelmeyebilir. Tüm planlarınızı buna göre yapmanızı tavsiye ederiz. Site de yazan saatler tamamen bilgilendirme amaçlı olup kesin buluşma saati ve noktası, rehber bilgisi turdan önce SMS ile tarafınıza gönderilecektir. Turdan önce bu bilgi ulaşmaz ise ofisimizle iletişime geçiniz.

2-Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

3-Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu tutulamaz.

4- Turlarımız da araçlar kişi sayısına göre tedarik edilmektedir.

5-Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

6-Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 2 gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir.

7-Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

8-İzmir Gezenti Turizm, aynı standartlar da olmak şartı ile oteller de değişiklik yapma hakkına sahiptir.

9-Hangi oda da kalacağınızı İzmir Gezenti Turizm’ın belirleme imkânı yoktur. Odaları kalacağınız oteller belirlemektedir.

10-Oteller de özellikle 3 kişilik odalar da 3. Yatak standart yatak olmayabilir. Ek yatak olarak, açılır yatak verilebilir.

11-Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

12-Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

13-Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

14-Bölge yoğun olduğu Bayram gibi dönemler de sitede belirtilen otellerden farklı oteller de ve grup bölünmüş olarak konaklama yapabilir. Yoğunluktan dolayı gezilemeyen/gidilemeyen güzergahlardan acentemiz sorumlu tutulamaz.

15-Yapılan görüşmeler de sözlü beyanlar esas alınmayacaktır. Tur programında yazan detaylar ve sizin mail yolu ile talepleriniz esas alınacaktır.

16-Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.

17-Mevsimsel değişiklikler, yol çalışmaları, hava şartları, sizin hizmet alınımızdan önceki hizmette oluşan otel memnuniyetsizliklerine göre İzmir Gezenti Turizm web sitesinde yer alan tur programında, içerikler de değişiklik yapabilir. En son yayınlanan sirkü, bir öncekini geçersiz kılar.

İptal Şartları

Yorumlar

Çanakkale Şehitlikler Troya ve Assos Turu HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Bilgileri

 • Konaklama
  Yarım Pansiyon
 • Gezilecek Yerler
  Assos, Behramkale, Çanakkale, Eceabat, Gelibolu Şehitliği, 57.nci Alay,
 • Kalkış
  06:30 Üçkuyular Fahrettin Altay Ziraat Bankası Önü 06:45 Hatay Üçyol Otobüs Ofisleri Önü 06:50 Lozan Atatürk Lisesi Önü 07:00 Bornova Ege Üniversitesi Hastanesi önü 07:15 Karşıyaka Anıt Önü 07:25 Bostanlı İskele Tramvay durağı arkası 07:30 Mavibahçe Mavi Bahçe Önü
 • Telefon
  0232 445 88 88

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 1 Gece Y.P Konaklama 
 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • Çevre Gezileri
 • Seyahat Sigortası
 • Otobüs içi su İkramları
 • 1 Sabah kahvaltısı - 1 Akşam Yemeği
 • Rehberlik Hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öğlen Yemekleri - Yol güzergahında alınan yemekler
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Müze Ören Yeri Girişleri

Yardımcı Olalım

Benzer Turlar

© 2023 Gezentim.com kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.

Whatsapp
0232 445 88 88 Sizi Arayalım Mı?